Stylizacja brwi przysparza najwięcej trudności w całym makijażu z kilku względów. Podstawą jest nadanie im odpowiedniego kształtu i koloru. Wyrwane włoski odrastają kilka dni, a ufarbowane również zachowują kolor jakiś czas. Jeden mały błąd i marzymy, by nie wychodzić z domu przez kilka dni.

Przed pierwszą stylizacją rzęs najlepiej udać się do sprawdzonej kosmetyczki. Ona oceni jaki rodzaj brwi mamy i jaki sposób ich upiększania nada im uroku. Możemy zapytać jaki kolor powinny mieć nasze brwi, jaki powinny mieć kształt i jak je pielęgnować. Kiedy nabierzemy pewności, możemy je stylizować już same.

Zadbaj o ich kondycję

Brwi tak jak rzęsy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy włoski są słabe, żadna stylizacja im nie pomoże, bo będą niewidoczne. Delikatne brwi można wzmocnić, stosując specjalne odżywki, wyczesując z kierunkiem wzrostu włoska. Grube i ciemne brwi potrzebują jedynie wygładzenia. W żadnym wypadku nie powinno się całkowicie golić brwi w celu wzmocnienia, ponieważ odrastające włoski będą wyglądać bardzo nienaturalnie.

Nadaj im odpowiedni kształt

Kształt naszych brwi zależny jest od kształtu naszego oka i nosa. Łuk włosków powinien zaczynać się w miejscu przecięcia się go z linią łączącą kącik wewnętrzny oka i płatek nosa po tej samej stronie. Koniec brwi natomiast powinien być w miejscu przecięcia się łuku z linią przechodzącą przez płatek nosa i kącika zewnętrznego. Delikatne załamanie łuku powinno być w momencie spotkania się łuku z linią łączącą płatek nosa ze źrenicą oka, kiedy patrzymy na wprost. Tak ukształtowane brwi będą wyglądać naturalnie.

Jaki kolor brwi wybrać?

Kolor naszych brwi nie musi być taki sam jak włosów i nie wszyscy muszą mieć czarne brwi i rzęsy. Wszystko zależy od cery, koloru tęczówki i typu urody. Henna czerwona jest przeznaczona dla pań z rudymi włosami, farba z niebieskimi refleksami pasują dla blondynek o niebieskich oczach, natomiast panie o kruczoczarnych włosach mogą używać henny o klasycznym czarnym kolorze. Henna utrzymuje się na brwiach kilka tygodni i trzeba ją powtarzać tak jak farbowanie włosów.

Regulacja, henna i odżywianie to nie jedyne sposoby na zadbanie o piękną oprawę oka. Kiedy włoski są rzadkie lub nie ma ich prawie wcale, można się pokusić o makijaż permanentny u doświadczonej kosmetyczki. Najpopularniejszą techniką jest metoda piórkowa, która daje bardzo naturalny efekt. Grube, ciągłe kreski nad okiem już dawno nie są wykonywane w renomowanych salonach kosmetycznych.