Kwas linolowy należy do kwasów nienasyconych, które należą do grupy omega-6. Słusznie można go zaliczyć do egzogennych kwasów tłuszczowych. Kwas jest sprawdzonym i niezbędnym składnikiem każdej diety. Do organizmu dostarczany jest z pożywieniem.

Jak działa kwas linolowy?

Kwas należy do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) oraz pełni istotną funkcję w organizmie. Na przykład uczestniczy w rozmaitych przemianach biochemicznych oraz skutecznie reguluje różnorakie czynności fizjologiczne. Warto także zaznaczyć, że substancja bardzo dobrze wpływa na skórę, dlatego wykorzystuje się ją często do produkcji kosmetyków.

Czym objawia się niedobór kwas linolowego?

Jest to zjawisko spotykanie niezbyt często. W przypadku, gdy wystąpi, trzeba odpowiednio zareagować. Taki objaw najczęściej spotyka się u małych dzieci, które są karmione mlekiem odtłuszczonym oraz u osób chorych, które stosują dietę pozbawioną jakichkolwiek tłuszczów. W sytuacji wystąpienia niedoboru kwasu linolowego, można zaobserwować niespotykane wcześniej zaburzenia funkcjonowania gruczołów łojowych, a także regeneracja skóry przebiega wolniej. Może wystąpić także szorstkość oraz suchość skóry. Czasami spotykane jest zwiększenie łamliwości paznokci oraz włosów. Gdy w organizmie jest za mała ilość kwasu linolowego, mogą pojawić się różne schorzenia – na przykład łuszczyca, egzema, rumienie lub rybia łuska.

Jaką rolę odgrywa kwas linolowy w procesie odchudzania się?

Kwas w formie sprzężonej bardzo dobrze i skutecznie działa na odchudzanie. Jest to sprawdzona przez naukowców metoda. W tej sytuacji osoby, które zmagają się z nadmierną wagą mogą rozpocząć suplementację. Takie rozwiązanie zalecają również lekarze. Wtedy warto wybrać preparat ze źródeł naturalnych. Jednak trzeba wiedzieć, z jakiej dawki skorzystać. Suplement występuje w formie kapsułek.

Dlaczego kwas linolowy korzystnie działa na odchudzanie?

Poprawienie metabolizmu jest skutkiem stosowania kwasu. To prowadzi do koniecznej utraty masy ciała. Następnie trzeba wiedzieć, że kwas linolowy cechuje się umiejętnością trzymania w normie przemiany tłuszczów w ludzkim organizmie. Kolejną jego funkcją jest pobudzanie spalania oraz znacząco redukuje magazynowanie się trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Niestety mogą pojawić się także skutki uboczne. Co prawda kwas uznawany jest przez ekspertów za bezpieczny w użyciu, jednak może powodować wymioty i nudności. Innym objawem może być biegunka oraz stłuszczenie się wątroby. Niestety nie ma środków idealnych, dlatego zanim zaczniesz korzystać z kwasu linolowego, umów się wcześniej na konsultację z lekarzem.