Wiele osób boryka się z nadwrażliwymi zębami. Nie ulega wątpliwości, że jest to wyjątkowo przykra i bolesna dolegliwość, jednak może jej zaradzić za pomocą specjalistycznych preparatów, takich jak Elmex Sensitive, które skutecznie niwelują ból i minimalizują jego nawroty.

 

Regularnie dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle istotne w kontekście długotrwałego zachowania jej stanu zdrowia, co ostatecznie bezpośrednio przekłada się na komfort życia. Wszelkie problemy z jamą ustną i zębami niesamowicie odbijają się na samopoczuciu chorego, a niekiedy drastycznie uprzykrzają życie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów i muszą borykać się z nawracającymi bólami. Przeważnie pojawiają się one przy jedzeniu i piciu, ale mogą nawracać w ciągu całego dnia, a nawet nocy. Bywa tak, że niektórzy mają przez to problemy ze snem. Największy problem pojawia się wtedy, gdy je lub pije się coś gorącego lub zimnego. Otwarte kanaliki zębowe zostają wtedy podrażnione, a nagle pojawiający się ból potrafi przeszywać całą szczękę. Preparaty, takie jak Elmex Sensitive, Lacalut lub Evadent są w stanie jednak zminimalizować ten ból, a także skutecznie mu zapobiegać. Kluczem do sukcesu jest jednak regularne stosowanie oraz stosowanie się do zaleceń dentystów.

Skąd pojawia się nagły ból w jamie ustnej?

Większość bólu zębów wynika z otwartych kanalików zębowych. Jeśli ktoś boryka się z taką przypadłością, będzie bardzo wrażliwy na wszelkie pokarmy o ponadprzeciętnie ciepłej lub zimnej temperaturze. Wynika to z faktu, że na końcu kanalików zębinowych znajdują się zakończenia nerwów, które w normalnych warunkach powinny być chronione, jednak jeśli kanaliki są otwarte, bardzo łatwo je podrażnić. Ze względu na newralgiczne położenie ból, który pojawia się po podrażnieniu zakończeń układu nerwowego w tym miejscu, jest wyjątkowo silny i o wiele intensywniejszy niż w przypadku innych miejsc. Chcąc pozbyć się tego bólu, należy używać pasty z substancjami, które zamykają kanaliki zębowe, chroniąc je, a właściwie układ nerwowy przed podrażnieniem. Jest to kluczowy element do tego, by skutecznie pozbyć się bólu. Chcąc uzyskać trwałe rezultaty, specjalistyczne preparaty należy używać regularnie przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy ból zaczyna się nasilać. Jedną z substancji zawartych w specjalistycznych pastach tego typu jest arginina, która skutecznie pomaga na tego typu schorzenia.