Kłopoty ze zdrowiem skóry, włosów i paznokci to bardzo popularny problem, który dotyczy wielu z nas. Można go rozwiązać w prosty sposób. Czasem wystarczy dobra odżywka do paznokci lub zmiana diety. Aby problem się nie powtarzał, należy rozpoznać i wyeliminować jego przyczynę.

Przyczyny problemów ze zdrowiem włosów, skóry i paznokci

Co leży u przyczyn problemów ze zdrowym wyglądem skóry oraz zdrowych paznokci i lśniących włosów? U przyczyn takich zmian na gorsze znajdują się przede wszystkim niedobory witamin i minerałów. Osłabiona struktura włosa lub płytki paznokcia sprawia, że stają się one kruche i słabe. Ubytki witaminy A, B, E a także cynku lub wapnia, prędzej czy później doprowadzą właśnie do takich problemów. Jednak to nie jedyna przyczyna osłabienia włosów i paznokcia. Na ich zdrowie ma wpływ również przewlekły stres, który działa szkodliwie na cały organizm. Bardzo zły wpływ na włosy i paznokcie mają chemiczne kosmetyki takie jak lakiery do włosów czy zmywacz do paznokci. Nie bez znaczenia są też warunki atmosferyczne. Mróz szkodzi zdrowiu paznokci, z kolei ostre promienie słoneczne osłabiają włosy. Na kondycję włosów oraz paznokci mają również wpływ choroby ogólnoustrojowe jak na przykład choroby wątroby, grzybica paznokci, łuszczyca oraz łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Dieta i dobra odżywka do paznokci i włosów kluczem do sukcesu

Możesz w bardzo prosty sposób zatroszczyć się o zdrowie swoich włosów i paznokci. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na swoją dietę. To, co jemy, ma bardzo duży wpływ na zdrowy wygląd naszej skóry, włosów oraz paznokci. Warto sięgać po zdrowe produkty takie jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, produkty mleczne oraz ryby i warzywa strączkowe. Dieta bogata w tego rodzaju produkty zapewni naszemu organizmowi moc witamin i minerałów, które zapewniają naszym włosom i paznokciom właściwą strukturę i zdrowy wygląd. Dodatkowym wzmocnieniem będzie równoczesne działanie z zewnątrz. Dobra odżywka do paznokci stosowana kilka razy dziennie potrafi zdziałać cuda. Podobnie jest z odżywką do włosów, stosowaną podczas każdego mycia. Jeśli wyjdziesz naprzeciw potrzebom swoich włosów i paznokci, odwdzięczą ci się zdrowym wyglądem. Ważne jest również unikanie w miarę możliwości czynników, które osłabiają ich zdrowie. Mowa tu o wspomnianych wcześniej kosmetykach, czy ekspozycją na słońce, czy mróz. A ty? W jaki sposób dbasz o zdrowie swoich włosów oraz paznokci?