Układ moczowy pełni rozmaite i ważne dla naszego organizmu funkcje. Umożliwia nie tylko wydalanie moczu, ale również zbędnych produktów  przemiany materii. Wspomaga również podtrzymanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej. Częste stany zapalne pogarszają kondycję układu moczowego.

Infekcje układu moczowego są zjawiskiem powszechnym. Nie tylko skutkują występowaniem uciążliwych objawów, ale również mogą nieść za sobą poważne powikłania. Odpowiednia praca nerek oraz dróg moczowych ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Najczęstszymi dolegliwościami ze strony układu moczowego są kamica nerek oraz zapalenie pęcherza moczowego. Utrudnia to proces wydalania moczu oraz zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Wymienionym problemom towarzyszą dyskomfort oraz silne dolegliwości bólowe, które są związane z utrudnionym przepływem moczu. Podczas mikcji pojawia się nieprzyjemne uczucie pieczenie i świądu. Uczucie dyskomfortu i silny ból jest najczęściej spowodowany występowaniem stanu zapalnego o podłożu bakteryjnym.

Układ moczowy spełnia wiele istotnych funkcji, dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiedniego leczeniu już w momencie zauważenia pierwszych objawów. W tej roli świetnie sprawdzą się naturalne preparaty ziołowe. Najbardziej znanymi specyfikami na rynku farmaceutycznym są: Fitolizyna, Debolizyna oraz Urosept. Pierwsze dwa preparaty występują w formie pasty rozpuszczalnej w wodzie. Umożliwia to wygodną aplikację leku oraz przyspiesza jego wchłanianie. Zaletą tego typu preparatów jest naturalny skład oparty o tradycyjne właściwości lecznicze znane od wieków. Bazuje on na kompozycji roślinno-ziołowej, w której znajdują się takie rośliny jak: perz, brzoza, skrzyp, kozieradka czy pietruszka. Wykazują one silne właściwości moczopędne, dzięki którym możliwe jest przywrócenie swobodnego przepływu moczu. Przywraca to prawidłową pracę układu moczowego oraz stabilizuje gospodarkę wodno-elektrolitową. Działanie specjalistycznych preparatów ma charakter rozkurczowy, co pozwala również na usunięcie kamieni nerkowych zalegających w układzie moczowym. Dodatkowo rośliny takie jak brzoza czy szałwia wykazują właściwości bakteriostatyczne oraz przeciwbólowe. Dzięki nim możliwe jest skuteczne i bezinwazyjne wyeliminowanie stanu zapalnego.