Pandemia zmieniła wiele naszych przyzwyczajeń. Znacząco wpłynęła też na nasz styl życia. Objawia się to nie tylko wyborem innych sposobów spędzania wolnego czasu, ale też inną kulturą pracy. Dziś większość z nas pracuje zdalnie lub w trybie hybrydowym – pojawiając się w biurze raz czy dwa razy w tygodniu. Ta zmiana sprawiła, że u wielu osób z szafy poznikały garsonki i garnitury, które zastąpiły dresy. Zmiany zaszły też w toaletkach, intensywniejsze zapachy, zastąpiły te lżejsze, które zazwyczaj kojarzyły się nam z latem. Jakie to są?

Jakie są idealne perfumy na home office?

Praca w domu dla wielu osób była marzeniem, kiedy jednak pandemia pozwoliła je spełnić, okazały się utrapieniem. Rozleniwiła, sprawiła, że mniej dbamy o siebie. Pracując z kanapy, nie chce nam się zakładać eleganckich strojów, malować, skrapiać perfumami. Tymczasem eksperci radzą, aby nie omijać takich drobnych gestów. Dzięki nim bowiem zagwarantujemy sobie lepsze samopoczucie, dodamy energii, atrakcyjności. Warto jednak pamiętać, że zarówno strój, jak i perfumy na home office muszą być wygodne i komfortowe, zupełnie inne niż zakładamy do biura.

W przypadku zapachów polecane są te niezbyt przytłaczające. Wynika to z tego, że perfumy będą ulatniać się przez cały dzień i to w jednym pomieszczeniu. Zbyt intensywne i mocne wonie mogą rozpraszać, denerwować, a nawet wywoływać ból głowy. To, dlatego lepiej sięgać po te lżejsze, delikatniejsze, subtelniejsze. Dobry wyborem będą klasyczne akordy, które odszukać można na perfumeria.pl/collections/ralph-lauren w perfumach Ralph Lauren, a także nuty wodne i zielone.

Męskie perfumy na home office

Męską klasyką, która sprawdzi się przy pracy w domu, będą Ralph Lauren Big Pony Blue 1. Są to drzewno-aromatyczne perfumy, które nie przytłaczają swoimi woniami. Orzeźwiają zapachem grejpfruta, a zarazem otulają nutami dębu i limy. Ralph Lauren Big Pony Blue 1 nadają się do codziennego stosowania, podobnie jak Dolce&Gabbana Light Blue. Włoski dom perfumeryjny proponuje zapach bazujący na świeżości morskiej bryzy i aromatach śródziemnomorskiej roślinności. Lekka i subtelna kompozycja doskonale pasuje do strojów home office, a także sprawdzi się jako dodatek do garnituru czy casualowego stroju do biura.

Damskie perfumy na home office

Panie pracujące na home office sięgnąć mogą po wodę perfumowaną Chanel Coco Mademoiselle. Jest ona klasycznym i zawsze dobrym wyborem dla każdej nowoczesnej kobiety. Panie cenią w niej świeżość składników zapachowych, lekkość i optymizm. Charakter Chanel Coco Mademoiselle sprawi, że od razu zyskuje się energię do pracy. Alternatywą dla francuskich perfum będzie Calvin Klein Ck One, czyli perfumy unisex. Skrywają one w sobie moc musujących cytrusów, które odświeżają i orzeźwiają. Calvin Klein Ck One to również propozycja trwała, która utrzyma się na skórze przez cały dzień pracy.