Skóra twarzy wraz z wiekiem staje się bardziej podatna na szkodliwe czynniki zewnętrze, a procesy starzenia odbywające się w organizmie stają się widoczne gołym okiem. W związku z tym należy zacząć używać odpowiednich kosmetyków, które pomogą jak najdłużej zachować jędrność oraz nawilżenie twarzy.

 

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Skóra dojrzała wymaga przede wszystkim znacznie większej uwagi ze strony kobiety, gdyż po przekroczeniu pewnego wielu delikatny krem na dzień oraz na noc nie są już dłużej wystarczające. Jest to związane również z faktem, że skóra potrzebuje więcej czasu, aby się zregenerować oraz nawilżyć. Wszystko zaczyna się od właściwego oczyszczenia, które odbywa się w towarzystwie konkretnych produktów. Konieczne jest stosowanie toników, płynów micelarnych oraz mleczek, które umożliwią właściwe dbanie o wygląd oraz jakość skóry. Krem na noc to jeszcze jeden bardzo ważny produkt, gdyż to właśnie nocą cały organizm, a więc także i skóra regeneruje się, odpoczywa, a dobrze dobrane składniki kremu pozwalają także na znaczną redukcję zmarszczek oraz oznak starzenia. Rano zaleca się sięganie po lżejsze kremy, które idealnie sprawdzą się jako baza pod makijaż.

 

Krem na noc dla skóry dojrzałej – skład

Kiedy na twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki warto upewnić się, że używany dotychczas krem na noc posiada odpowiednie składniki oraz esencje, które umożliwiają zdecydowane polepszenie wyglądu twarzy. Dobrze, aby stosowany kosmetyk zawierał olejki chia oraz truskawki, gdyż nie tylko redukują oznaki starzenia, ale dodatkowo spłycają zmarszczki. Jeśli krem zawiera aloes można spodziewać się nawilżonej cery bez podrażnień, gdyż wykazuje on przede wszystkim działanie łagodzące. Istotny składnik to także witamina C, której zadaniem jest wyrównanie kolorytu oraz pomniejszenie niewielkich przebarwień występujących na skórze. Ważne, żeby kosmetyk zawierał także oleje, które sprawiają, że składniki wchłaniają się szybciej oraz lepiej.

Wymienione powyżej składniki to tylko przykłady, gdyż istnieją również inne, bardzo cenne rośliny, zioła i esencje, które zdecydowanie poprawiają wygląd cery dojrzałej. Jeśli kobieta dojrzała zmaga się z jakimikolwiek wątpliwościami oraz pytaniami powinna udać się do dermatologa, gdyż jest on w stanie dokładnie określić czego cera potrzebuje najbardziej.