Nie jest tajemnicą fakt, że pojawienie się laserów w kosmetologii przyniosło prawdziwą rewolucję i pozwoliło pacjentom na pozbycie się wielu przykrych dolegliwości lub nieestetycznych zmian skórnych. Z tego też powodu mimo upływu lat zabiegi z wykorzystaniem lasera cieszą się niesłabnącą popularnością i zwracają uwagę licznych pacjentów poszukujących efektywnych oraz niedrogich zabiegów. To sprawia, że obecnie coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej decyduje się na inwestycję w tego typu urządzenia, która bardzo szybko się zwraca. Dlatego warto dowiedzieć się, czym wyróżniają się najpopularniejsze lasery i zdecydować, czy tego typu sprzęt równie dobrze sprawdzi się w prowadzonym gabinecie.

Laserowe usuwanie włosów – na czym polega?

W ostatnich latach laserowa depilacja należała do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów, które pojawiają się w ofertach większości gabinetów medycyny estetycznej. Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio przeprowadzone laserowe usuwanie włosów znacznie poprawia komfort codziennego życia pacjentów i pozwala przy tym trwale pozbyć się takich dolegliwości, jak wrastające włoski lub zapalenie mieszków włosowych. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że obecnie możemy wyróżnić specjalistyczne lasery diodowe, które trwale usuwają owłosienie, oraz lasery IPL, które przede wszystkim spowalniają odrastanie włosków, ale nie powodują całkowitego zniszczenia cebulek.

Wybierając laser do depilacji, który okaże się opłacalną inwestycją, warto zdecydować się na nowoczesne modele. Oprócz tego, że za sprawą innowacyjnych technologii cechują się one skuteczniejszym działaniem, wyróżniają się również specjalnymi głowicami oraz nasadkami. Głowice w różnych rozmiarach zapewniają większą precyzję podczas zabiegu, z kolei chłodzące nasadki okazują się niezwykle cenne dla pacjentów, ponieważ skutecznie łagodzą odczuwany podczas zabiegu dyskomfort. Tego typu innowacyjne lasery można między innymi znaleźć w ofercie hurtowni Attre, która z roku na rok cieszy się coraz bardziej pochlebnymi opiniami przedsiębiorców.

Kiedy warto zdecydować się na laser frakcyjny?

Oprócz laserów przeznaczonych do depilacji równie dużym zainteresowaniem pacjentów cieszy się laser frakcyjny, który bardzo dobrze sprawdza się podczas redukowania widoczności zmarszczek, blizn, rozstępów czy oznak starzenia się. Dzięki temu, że wydzielana przez urządzenie wiązka światła niszczy poszczególne fragmenty skóry, przyczynia się do pobudzenia procesów odpowiedzialnych za regenerację. W efekcie cera prezentuje się nie tylko młodziej, ale również zdrowiej, co można zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Decydując się na inwestycję w laser frakcyjny, również można spotkać się z jego różnymi rodzajami. Mimo to największym uznaniem wyróżnia się laser frakcyjny CO2, po którym pacjenci mogą spodziewać się bardzo dobrych rezultatów. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu odmładzanie skóry lub redukcję blizn powinno przeprowadzać się w serii kilku zabiegów, które będą dobrane do wieku pacjenta oraz stopnia zaawansowania zmian skórnych.