Intensywny tryb życia, wysoka pozycja, ogromne ilości stresu czy też problemy rodzinne są w stanie odbić się na jakości snu. Niektóre osoby śpią niespokojne, inne wiercą się w łóżku i muszą odczekać parę godzin, żeby sen w końcu ich zmorzył. Braki w odpoczynku wpływają znacząco na ich funkcjonowanie oraz jakość życia. Warto spróbować leków na bezsenność, które rozprawią się z problemem.

 

Kto zmaga się z bezsennością?

Pójście do łóżka na wieczorny spoczynek powinien kojarzyć się z przyjemnością, jednakże dla wielu osób jest to moment odwlekany, albo wręcz nieprzyjemny. Dotyczy się to ludzi, którzy nie umieją zasnąć, albo w ciągu nocy budzą się po kilka, kilkanaście razy. Skutkiem tego występuje u nich nagminne zmęczenie organizmu, które objawia się złym samopoczuciem i często odbija się negatywnie na członkach rodziny. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to już problem o charakterze globalnym, gdyż statystyki informują jasno, że 25% społeczeństwa na całym świecie nie sypia dobrze.

Ratunkiem okazują się leki nasenne, przeciwdepresyjne, uspokajające, przeciwpsychotyczne oraz środki, które można nabyć bez recepty.

 

Leki nasenne

Leki tego typu pomagają walczyć z bezsennością i używa się ich doraźnie u osób u których problemy ze snem stanowią epizod w życiu, jak również tymi, którzy mówią już o znacznym problemie. Ich specyfiką jest pomniejszanie napięcia mięśniowego, nie są one przeznaczone dla każdego, gdyż wykazują szereg negatywnych skutków ubocznych. Mowa chociażby o zaburzeniach koordynacji ruchów oraz równowagi, spowalniane ośrodka oddechowego. Nie przepisuje się ich osobom starszym oraz spożywających duże ilości alkoholu. Przykładem może być zopiklon, czy też zolpidem.

Środki na sen dostępne bez recepty

Tabletki tego typu powstały przede wszystkim z myślą o osobach, które na skutek stresującej pracy nie są w stanie zaznać odpoczynku oraz zrelaksować się po udaniu na nocny spoczynek. Sięgają po nie ludzie, którzy pracują w systemie zmianowym, wiele podróżują i mają problemy z odnalezieniem się w innych strefach czasowych. Powinny sięgać po nie osoby nerwowe, zestresowane, rozdrażnione oraz podminowane. Wśród cech charakterystycznych preparatów dostępnych bez recepty należy wskazać na skład. Zostają one stworzone przy pomocy naturalnych składników, dzięki czemu są bardzo bezpieczne i nie wykazują niemalże żadnych skutków ubocznych. Nie są one tak skuteczne, jak specyfiki nabywane na receptę, jednakże, kiedy problemy ze snem są przejściowe jest to idealne rozwiązanie. Za przykład może posłużyć Zdrowosen, Benosen, albo Neryomix Forte.