Masaż to jeden z najpowszechniejszych zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i wyglądu.  Taki zabieg potrafi być niesamowicie relaksującym i zmniejszającym napięcie wydarzeniem. Niestety nie zawsze mamy na niego czas. Wtedy z pomoc może nam przyjść masażer – co musisz o nich wiedzieć.

Masażer do twarzy – wzmocnij działanie kremów.

Masaż twarzy możemy wykonać na wiele sposobów. Wystarczą nam nawet same ręce i odpowiednio wykonywane ruchu. Możemy też zdecydować  się na zakup urządzeń, które może nie będę tak idealnie pracowały na konkretnymi mięśniami i punktami, ale za to bardzo dobrze pobudzą skórę do regeneracji, poprawią jej krążenie. Dzięki temu nasza twarz będzie jędrna, elastyczna i promienna. Już samo przekrwienie skóry będzie ułatwiają wchłonięcie różnego rodzaju kosmetyków, a jeżeli dodatkowo użyjemy aparatu z igiełkami, czy delikatnymi wibracjami, to ten efekt będzie jeszcze bardziej wzmocniony. Do wyboru mam kilka rodzajów takich gadżetów, a ostateczna decyzja będzie zależeć głównie od problemu z jakim się zmagamy i efektu jakiego oczekujemy. Masażer z igiełkami delikatnie nakłuwa naskórek. W wyniku tego pojawia się delikatny stan zapalny, który stymuluje tkanki do regeneracji i przebudowy np. produkcji kolagenu. Skóra po takich zabiegach będzie lepiej ukrwiona, odżywiona, a po czasie przebudowy również bardziej elastyczna. Masażery kamienne mogą mieć formę wałeczka lub płytki. Przed zabiegiem należy je schłodzić. Na twarz nakładamy odpowiedni kosmetyk i wmasowujemy go z pomocą kamienia w skórę. Chłodny kamień i delikatny ucisk poprawiają przepływ limfy, a dzięki temu możemy łatwiej pozbyć się obrzęków. Masażer kamienny jest też bardzo delikatny i idealnie nadaje się do pielęgnacji okolicy oczu. Szczególnie rano może nam pomóc szybciej pozbyć się opuchniętych powiek. Pamiętasz sposób babci z przykładaniem łyżeczki do herbaty? To działa na podobnej zasadzie. Dla stymulacji mięśni możemy zdecydować się na korzystanie z masażera pulsacyjnego. Delikatne, rytmiczne uderzenia i wibracje będą pobudzać mięśnie do Skórczu.

Masażer do stóp – kiedy po niego sięgać?

Wszyscy zaczynamy zwracać uwagę na wgląd i kondycję naszych stóp na wiosnę, kiedy pogodna sprzyja ich odsłanianiu. Tymczasem, na stan naszych stóp pracujemy cały czas i ich regularna pielęgnacja, bez przerwy w okresie zimowym, pomoże nam szybciej przywrócić je do idealnego stanu na lato. W przypadku masażerów do stóp mamy podobne do tych stosowanych do twarzy i możemy po nich oczekiwać takich samych rezultatów. Dodatkowo pracę urządzenia możemy wspomóc np. peelingiem, który ułatwi usuwanie zrogowaciałego naskórka, który potrafi zrujnować nawet napięknieszy pedicure.