Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem wielu z nas. W dzisiejszych czasach jest on nie tylko synonimem zdrowych i zadbanych zębów, ale również oznaką sukcesu i prestiżu. W związku z tym rynek oferuje wiele specjalistycznych preparatów służących wybielaniu zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym wiąże się ze sporymi wydatkami, co sprawia, że zabieg jest wciąż luksusem dla nielicznych. Alternatywą są profesjonalne preparaty takie jak: żele, pędzelki, nakładki czy gumy do żucia. Są one nie tylko tańsze, ale również nadają się do samodzielnego stosowania w domu. Jednym ze sposobów na rozjaśnienie uśmiechu są paski wybielające zęby. Podobnie, jak w przypadku innych metod, tak również wokół tej jest owianych kilka mitów. Często słyszy się, że paski wybielające zęby niszczą szkliwo. Nic bardziej mylnego, ponieważ zawierają one w pełni bezpieczne i skuteczne składniki aktywne. Kluczową rolę odgrywa również prawidłowe użytkowanie pasków. Sam efekt wybielenia jest zależny od różnych czynników. Najistotniejszym z nich jest wyjściowy odcień szkliwa.

Przed wybieleniem należy zadbać o usunięcie bardziej widocznych przebarwień i nalotów. Najczęściej są one przyczyną nałogowego palenia lub nadmiernego spożywania kawy i czerwonego wina. Dlatego, zanim sięgniemy po paski wybielające zęby warto udać się na skaling i piaskowanie zębów. Paski wybielające zęby pozwalają na rozjaśnienie zębów nawet o kilkanaście tonów. Jednak w celu utrzymania tego rezultatu należy zadbać o odpowiednią dietę oraz higienę jamy ustnej. Produkty spożywcze o właściwościach barwiących powodują przyciemnienie szkliwa. Paski wybielające zęby mogą nie przynieść pożądanych rezultatów w przypadku złego stanu zębów. Głównie chodzi tutaj o ich nadwrażliwość oraz obecność licznych ubytków. W takim przypadku konieczna jest wcześniejsza konsultacja dentystyczna. Kluczem do śnieżnobiałych zębów jest również odpowiednia higiena jamy ustnej, która uwzględnia dokładne i umiejętne czyszczenie powierzchni szkliwa.