Przeszczepianie włosów ma na celu zwiększenie obszaru włosów na głowie, co poprawia wygląd oraz zapewnia zdecydowanie lepsze samopoczucie. Jeśli do tej pory nie mogłeś poszczycić się bujną czupryną, klinika przeszczepu włosów pomoże Ci rozwiązać ten problem. Co należy wiedzieć o zabiegu i jakie są wskazania?

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Łysienie to problem coraz większej części społeczeństwa. Jest uwarunkowany stresującym stylem życia, niewłaściwym odżywianiem i zaburzeniami snu. Każdy z tych czynników oraz wiele innych (jak na przykład używki) przyczyniają się do pogorszenia kondycji włosów i ich nadmiernego wypadania. Na ratunek przybywa klinika przeszczepu włosów, czyli miejsce, gdzie grupa doświadczonych lekarzy wykonuje nieinwazyjny zabieg mający na celu poprawę wyglądu oraz podwyższenie samooceny. Bezpieczeństwo przeszczepu jest uwarunkowane stosowaniem najlepszych technologii oraz uzyskaniem sporej wiedzy na temat transplantacji włosów. Doświadczeni lekarze to gwarancja sukcesu i jednocześnie doskonały efekt, który można omówić w trakcie szczegółowej konsultacji.

Przeszczepianie włosów polega na pobraniu włosów z grubszych części skóry głowy oraz z innych części naszego ciała, a następnie przeszczepienie ich w miejsca, gdzie włosów jest zbyt mało albo widnieją łyse placki.

To Ty wybierasz, jak chcesz wyglądać, ile włosów ma być przeszczepionych i kiedy zdecydujesz się na zabieg. Innowacyjny sprzęt oraz specjaliści to gwarancja sukcesu w korzystnej cenie. Jesteś bezpieczny, a Twoje życie zmienia się na zawsze.

Kto może zdecydować się na przeszczepianie włosów?

Klinika przeszczepu włosów oferuje zabieg zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Najczęstszą przyczyną wykonywania transplantacji jest łysienie androgenne, łysienie pourazowe, łysienie na skutek przebytych operacji albo oparzeń. Włosy wypadają nie tylko na głowie, ubytki owłosienia można zauważyć także na brodzie, brwiach, wąsie oraz innych częściach twarzy.

Przeszczep włosów odbywa się dopiero po wykonaniu szczegółowego wywiadu z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. W trakcie pierwszej wizyty lekarz pyta o ogólny stan zdrowia, musi dowiedzieć się, jakie leki przyjmuje pacjent oraz zapoznać się z jego oczekiwaniami. Specjaliści chcieliby pomóc każdemu, jednak istnieje cała lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a wśród nich przede wszystkim łysienie plackowate. Problemem są także choroby skóry, cukrzyca oraz nieregularne ciśnienie krwi. Pod adresem https://medmix.pl/przeszczep-wlosow/ znajdziesz wyczerpujące informacje na temat wskazań  i przeciwwskazań do zabiegu.

Przeszczep włosów metodą FUE, czyli innowacja i doskonałe efekty w jednym

Klinika przeszczepu włosów zapewnia długotrwałe rezultaty, a to wszystko, dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur i zaawansowanych technologii. Chirurdzy korzystają z najwyższej jakości sprzętu, który uzyskał wymagane atesty i rekomendacje. Przeszczep włosów odbywa się po wykonaniu wcześniejszego znieczulenia miejscowego, czyli pacjent pozostaje świadomy, ale nie odczuwa żadnego bólu. Innowacyjna metoda FUE sprawia, że po wygojeniu ran nie widać żadnych blizn, a mocne i zdrowe cebulki włosów funkcjonują w taki sam sposób, jak włosy, które nigdy nie zostały transplantowane. Nikt nie pozna, że włosy zostały przeszczepione, co pokazuje, jak bardzo rozwinęła się medycyna i metody wykorzystywane w trakcie przeszczepów, gdyż jeszcze kilka lat temu mówiono o nim, jak o poważnej i jednocześnie ryzykownej operacji.

Aby pobrać włosy, używane są mikropunchy, które traktują każdy, nawet najmniejszy włos, jak pojedynczą sztukę. W dalszej kolejności mieszki włosowe wraz z cebulkami trafiają do miejsca biorczego, później odbywa się implantacja (w tym celu powstało specjalne urządzenie przypominające wyglądem długopis). Nie ma konieczności nacinania skóry, dzięki czemu zabieg stał się mniej inwazyjny, a proces rekonwalescencji przebiega szybko i łagodnie.

FUE może być stosowana nawet u osób zmagających się z niewielką elastycznością oraz pacjentów, którzy na skutek wypadków czy przebytych operacji mają na głowie spore blizny i przerosty. Przeszczep włosów jeszcze nigdy nie był tak łatwy i nie przynosił tak doskonałych rezultatów.

Przeszczepianie włosów – co jeszcze warto wiedzieć?

Przeszczep włosów jest zabiegiem, na który decydują się ludzie w każdym wieku. Brak szwów na głowie oraz szybki powrót do formy sprawiają, że nie trzeba korzystać ze zwolnienia lekarskiego czy urlopu. To rozwiązanie dobre dla aktywnych osób (również sportowców).

Efekty są zaskakujące, ale czasem trzeba na nie zaczekać kilka miesięcy. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, włosy nigdy nie wypadną, a przy tym nie można zauważyć żadnej różnicy między naturalnymi włosami a tymi, które zostały przeszczepione. Włosy nie wymagają specjalnego traktowania, czyli można stosować ulubiony szampon i odżywkę, a nawet farbować i szczotkować.

Aby przeszczep włosów przebiegł bez zakłóceń, nie wolno przyjmować aspiryny, witaminy E ani multiwitaminy minimum 10 dni przed planowanym zabiegiem. Z kolei na 3 dni przed planowaną wizytą nie wolno spożywać alkoholu i przyjmować leków przeciwzapalnych, należy również unikać słońca i zrezygnować z papierosów (substancje smoliste wpływają na proces gojenia).