Świadoma pielęgnacja skóry ściśle wiąże się ze skrupulatnym doborem kosmetyków opartych na wysokiej jakości, naturalnych składnikach. Ma to szczególne znaczenie w kwestii kremów do twarzy, które najdłużej pozostają na skórze. To one powinny odżywiać cerę i zabezpieczać ją przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Zgodnie z tymi założeniami stworzono markę naturalnych kosmetyków KOI.

Moda na naturalne kosmetyki pielęgnacyjne

Kosmetyki o naturalnym składzie to najbezpieczniejszy wybór dla cery wrażliwej. Żaden składnik nie został w nich użyty przypadkowo. Z receptury wykluczono między innymi sztuczne substancje zapachowe i barwniki, a także potencjalnie drażniące i szkodliwe silikony, alkohole i konserwanty. Z tego powodu naturalne kremy wygładzające do twarzy KOI mają krótszą datę przydatności. Posiadają natomiast maksymalne stężenia roślinnych ekstraktów i olejków o silnych właściwościach odżywczych i pielęgnacyjnych. Znajdziesz w nich między innymi wyciąg z alg morskich, olejek z rokitnika czy też komórki macierzyste z gorzkiej pomarańczy. Obfitują one w prozdrowotne witaminy, minerały i flawanoidy.

Naturalne kremy wygładzające do twarzy – dlaczego warto?

Wiele osób podejmuje decyzję o zmianie pielęgnacji skóry na naturalną po zaobserwowaniu u siebie poszarzałej, suchej i zanieczyszczonej cery z podrażnieniami. Taka skóra charakteryzuje się zarówno suchością, jak i nadmierną produkcją sebum. Idealnym rozwiązaniem dla tego problemu są kremy wygładzające do twarzy. Kosmetyk o naturalnym składzie łączy działanie łagodzące i silnie nawilżające. Dzięki zawartości naturalnych olejków odbudowuje szczelność bariery naskórka. Gwarantuje to długotrwałe nawilżenie skóry i jej lepszą ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Z tego powodu produkcja sebum przez cerę ulega stopniowej normalizacji. Naturalny krem nawilżający zawiera flawanoidy o właściwościach przeciwzapalnych. Przyspiesza to leczenie zmian trądzikowych i regenerację uszkodzonej skóry. W efekcie cera staje się miękka, gładka i zyskuje jednolity koloryt.

Kto powinien stosować naturalne kremy do twarzy?

Naturalna pielęgnacja skóry sprzyja każdemu, bez względu na wiek oraz płeć. Kremy do twarzy o naturalnym składzie KOI są odpowiednie dla każdego rodzaju cery: suchej, mieszanej, tłustej czy trądzikowej. Wystarczy niewielka ilość kremu nawilżającego o naturalnym składzie, żeby skóra zyskała niezbędną ochronę i odżywienie. Regularne stosowanie kremu na dzień i noc pozwala cieszyć się dotlenioną i miękką cerą. Wszystko to bez efektu obciążenia – na skórze nie ma tłustego filmu, który mógłby przyczynić się do powstania zaskórników.

krem-nawilzajacy-www-gotowe

Krem na zmarszczki pod oczami z naturalnym składem – właściwości

Także w przypadku kremów przeciwzmarszczkowych warto sięgać po kosmetyki o naturalnym składzie. Nierzadko składniki aktywne o naturalnym pochodzeniu mają silniejsze właściwości przeciwstarzeniowe od kosmetyków, których skład opracowano w laboratorium. Świetny przykład stanowi krem na zmarszczki pod oczami ze składnikiem aktywnym EGF. To roślinny czynnik wzrostu, który stymuluje produkcję kolagenu, odbudowując młodą strukturę skóry. Regularnie aplikowany stopniowo spłyca zmarszczki, a także niweluje cienie pod oczami. Warto także docenić hipoalergiczne właściwości kremu, który ma być stosowany w delikatnych okolicach wokół oczu.