Problemy z potencją to dla większości mężczyzn temat tabu. Bywają powodem frustracji i znacznie obniżają jakość życia, a mimo to w wielu przypadkach nie podlegają konsultacji lekarskiej. Na szczęście znanych jest coraz więcej sposobów na poradzenie sobie z tą przypadłością i warto z nich skorzystać!

Skąd biorą się zaburzenia wzwodu?

Męskie problemy to wbrew pozorom całkiem powszechny problem, spotykający nie tylko panów w pewnym wieku, ale także tych całkiem młodych. Zaburzenia erekcji, czyli niezdolność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, powodowane są nie tylko przez choroby, takie jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze oraz wszelkie zaburzenia sercowo-naczyniowe. Zwłaszcza u młodszych mężczyzn często wiążą się także z problemami natury psychologicznej, takimi jak stres, kompleksy czy różnego rodzaju bariery związane z nawiązywaniem relacji osobistych. W każdym z tych przypadków efekt jest jednak identyczny – krew nie wypełnia ciał jamistych członka w sposób wystarczający do osiągnięcia satysfakcjonującej erekcji. Niezależnie od przyczyny, warto jednak zasięgnąć porady lekarskiej i zidentyfikować źródło problemu. Należy pamiętać, że zażegnanie zaburzeń wzwodu nie jest tak istotne jak wyeliminowanie dolegliwości odpowiedzialnej za jego występowanie – może ona stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia!

Sprawdzone leki na męskie problemy

Dolegliwości, o których tutaj mowa, nie są wyrokiem – należy o tym pamiętać i nie wahać się przed zaakceptowaniem pomocy ze strony specjalistów. Istnieje wiele specjalistycznych preparatów, które pomagają radzić sobie z zaburzeniami erekcji. W dobrze wyposażonych aptekach znajdziemy wiele produktów takich jak Mensil Lek, Maxon Active czy Permen King. Dostępne są w zarówno w formie tradycyjnych tabletek czy kapsułek, jak i tych przeznaczonych do rozgryzania lub żucia. Działanie każdego z dostępnych leków opiera się na podobnym schemacie – jego zadaniem jest wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu i tym samym zwiększenie napływu krwi. Panom, którzy zmagają się z tego typu problemem, zalecane jest także regularne przyjmowanie ostropestu plamistego, który także można dostać bez problemu w każdej aptece. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także stosowanie pyłku sosnowego w płynie, zawierającego w swoim składzie naturalnie występujące androgeny – męskie hormony płciowe. Z pewnością warto przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom, by jak najszybciej pożegnać się z uciążliwym problemem.